27.09.2017 Отворени врати в Астрономическата обсерватория на СУ „Св. Климент

Охридски” на 29 и 30 септември, между 20 и 23 ч. по случай Европейската нощ

на учените и Световния ден на астрономията

За пореден път катедра Астрономия се включва в Европейската нощ на учените и Есенния световен ден на астрономията с разнообразна програма в Астрономическата обсерватория на СУ „Св. Климент Охридски”.

На 29 и 30 септември 2017 г. между 20 и 23 ч. най-старата обсерватория в България ще бъде достъпна с вход свободен за всички, които искат да я разгледат и да се докоснат до астрономията. В Европейската нощ на учените – 29 септември са предвидени наблюдения с няколко телескопа, а на 30 септември освен наблюдения, посетителите ще могат да чуят лекции на достъпен език:

„Представяне на Space Academy – космическа академия за деца” – Тихомир Димитров – студент-магистър по „Астрономия и популяризация на астрономията”

„Извънземен живот в Слънчевата система?!” – Людмила Филипова - студент-магистър по „Астрономия и популяризация на астрономията”

„Как да снимаме Слънчево затъмнение?” – Ганчо Ганчев – докторант в катедра Астрономия

„Космическата перспектива: мястото на човека в Космоса” – Християн Михайлов – студент-бакалавър по „Астрофизика, Метеорология и Геофизика”

„В търсене на нови светове” – Калина Стоименова - студент-бакалавър по „Астрофизика, Метеорология и Геофизика”

Очакваме Ви!