16.10.2017 Катедра Астрономия участва с демонстрационни астрономически

наблюдения по време на „Science Party: Машина

на времето” в Музейко

Успешното партньорство между катедра Астрономия към СУ “Св. Климент Охридски” и Детски научен център Музейко, което датира от преди повече от две години, допринася за нарастващия интерес към астрономията като наука в България сред деца и възрастни.

Във вечерните часове на 13 октомври 2017 г., в допълнение към развлекателната програма, гостите на „Science Party: Машина на времето” в Музейко имаха възможност да участват в разнообразни научни игри и работилници, и да чуят интересни лекции. Част от събитието бяха и астрономически наблюдения от покрива на научния център с два телескопа, осигурени от катедра Астрономия. Стотиците посетители имаха възможност да погледнат красивия Сатурн, ядрото на галактиката Андромеда, визуално двойната звезда Албирео, звездния куп Плеяди. А професионални астрономи им разкриха интересни факти за наблюдаваните обекти.