28.11.2017 Катедра Астрономия със серия популярни лекции в Стара Загора,

Димитровград и Хасково по случай 120 години Астрономическа обсерватория на СУ

Представители на катедра Астрономия към СУ „Св. Климент Охридски“ ще гостуват в Стара Загора, Димитровград и Хасково, като поводът е 120-годишнина на най-старата астрономическа обсерватория в България – в парк „Борисова градина“ в София.

След като на 11-12 ноември годишнината на обсерваторията бе отбелязана с научна конференция и представяне на дейността на основни центрове за популяризация на астрономия, на 29 и 30 ноември предстои гостуване на катедра Астрономия именно в три от най-активните такива центрове в България. Гостуванията са с вход свободен и са достъпни за ученици и граждани. Лекциите са свързани с годишнината на обсерваторията и със съвременните изследвания на най-високите енергии във Вселената с телескопите MAGIC.

Програмата е както следва:

- 29 ноември от 18:30 ч. в залата на Астрономическа обсерватория „Юрий Гагарин“, Стара Загора

- 30 ноември от 14:30 ч. в зала „Гросето“, община Димитровград и Народна астрономическа обсерватория и планетариум „Джордано Бруно“

- 30 ноември от 17:30 ч. в Младежки център Хасково

Очакваме Ви!